Beyza Dağlı

BEYZA DAĞLI

1987’de Kdz.Ereğli’de doğdu. 2004’te TED Koleji’nden, 2008’de Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2014’te London College of Fashion ve İMA işbirliği ile düzenlenen ‘Fashion Branding for Globalised Markets’ eğitimini aldı. 2016 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi  Pazarlama İletişimi-Marka Okulu’nda yüksek lisansını tamamladı. 2009 itibarıyla özel bir holdingde kurumsal iş dünyasında çalışmaya devam etmektedir.

1993’te başladığı yüzme eğitimi ve takım çalışmaları sonrası, 1996’da yüzme lisansını aldı ve 2008 senesine kadar lisanslı sporcu olarak Erdemir spor kulübü yüzme takımı adına müsabakalara katıldı. 2009’da T.C. Yüzme Federasyonu, ‘’1. Kademe Yüzme Antrenörlük’’ Belgesini aldı ve  6-12 yaş arası çocuklara yüzme eğitmenliği yaptı. 2012 senesinden beri, Çanakkale’de, Yunanistan Meis Adası-Antalya Kaş arasında ve İstanbul’da düzenlenen kıtalararası yüzme yarışları gibi ulusal ve uluslararası açık su yüzme yarışlarına bireysel olarak katılmaktadır.

Yüzme sporuna alternatif arayışındayken yoga ile tanıştı. Yoganın fiziksel ve mental yönünü deneyimlemesiyle, yüzme ile yoganın birbirine alternatif değil, birbirini bütünleyici olduğunu gözlemledi. Iyengar yoga ekolü ile başladığı yoga pratiklerine 2009 senesinden beri devam etmektedir.

2018’de Hariom Yoga Merkezi’nde Bora Ercan yönetimindeki 200 saatlik Hatha Yoga Uluslararası Eğitmenlik Eğitimi programını tamamlamasının ardından, yoga dersleri vermekte ve  Bora Ercan ve İrem Greenfield yönetimindeki Hariom Yoga Merkezi YUP Programında asistan hocalık yapmaktadır. Bora Ercan’ın kaleme aldığı, Yoga 1 (4.Basım), Yoga 2 (2.Basım) ve Hatha Yoga Pradipika (3.Basım) kitaplarının redaksiyonlarını yapmıştır.

Yüzme ve yoganın kişinin beden ve zihin farkındalığıyla kendisi ile kalabilmesine meditatif bir alan yaratması sayesinde, iç sessizliğine ve öz gerçekliğine ulaşmasında bir aracı oluşu ve kişide uyandırdığı hisler ile , yüzme ve yoga çalışmalarına, suyun ve nefesin bütünleyici şifası ile devam etmekte ve bütünü anlamlandırmaya çalışmaktadır.

Yoga Sertifika;

Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan

Yoga Workshoplar;

Modern Batı Felsefesi ve Hint Yoga Felsefesi Atölyesi; Bora Ercan
Kadim Metin Okur-Yazarlık Atölyesi; Bora Ercan
Kundalini Yoga ve Çakra Çalışmaları; 8 Çakra-8 Atölye Çalışması; İrem Greenfield
Iyengar Yoga Workshop; Olga Zvontsova (Senior Int.2 IYT)
Iyengar Yoga Workshop; Dave Dayes (Int. J3 IYT)
Iyengar Yoga Workshop; Nil Akın
Iyengar Yoga Workshop; N.Sine Özsoy Love (Int. J3 IYT)
Iyengar Yoga ve Pancha Kosha üzerine etkileri; Teori ve Pratik, N.Sine Özsoy Love (Int. J3 IYT)
Vinyasa Yoga Atölyesi; Zoli Zyogi
İleri Seviye Hatha Yoga; Zoli Zyogi
Anatomi, Postür ve Duruş Bozuklukları Workshop; Serhan Bulut
Meditasyon Çalışması; Teori ve Pratik; Vipassana Meditasyonu; Jeff Oliver
Meditasyon Çalışması; Teori ve Pratik; Beden,Zihin,Ruh arasında denge meditasyonu ; Jeff Oliver