Çello Eşliğinde Yin Yoga / Sanem Önder – Bike Öner

20 Nisan ve 4 Mayıs’ta Sanem Önder ve Bike Öner ile Meridyenler üzerine çalışıyor organlarımızı keşfediyor ve şifalandırıyoruz… üstelik çello eşliğinde

 

Atölye içerik:

Taoist Yin ve Yang kavramı doğadaki karşıt ve tamamlayıcı prensiplere dayanır. Yin, varlıkların kararlı, değişmeyen, gizli yönüdür; Yang, değişen, hareket eden, ortaya çıkaran yönüdür. Soğuk-sıcak, aşağı-yukarı, boş-dolu… Evrendeki her şey karşıtların zıtlığıyla var olur. Gün olmadan gece, gece olmadan gün olmayacağı gibi.

Vücüdumuzda bağ dokular (tendonlar, fasya ve ligamentler) nispeten daha yin ve katıyken; kaslar ve kan yang, daha yumuşak ve hareketlidir.Çin tıbbında Meridyenler, “akupunktur” noktalarının bir sırada, peş peşe izledikleri, gözle görünmeyen ve deri altında bulunan enerji taşıyan kanallardır. Tüm maddeleri ve organları birbirine bağlayan görünmez, kapsamlı bir ağ şeklindedir ve vücutta Chi (yaşam enerjisi)taşır.  Görünmezler ama fiziksel bir gerçekliğe sahipler. Hastalık ise; beden-aklının, bu patikalardan bir veya daha fazlasının, içinden akan enerjinin doğru miktarda su veya doğru enerjiye sahip olmadığını söylemenin yollarından biri.

Meridyen sisteminin beslenmesi ve gücü, beden-zihin-ruhun uyumu ve dengesinin, her koşulda, sürdürülmesi için gereklidir. Her meridyen diğer patikalarla uyumlu hale gelmeden önce, kendi içinde uyum içinde olmak zorundadır, yin ve yang birbirini tamamlar ve denge oluşur.

Yin Yoga çalışmaları meridyenleri temel alır, bağ dokulara odaklanılarak, kaslar  pasif tutulur, pozlar yerde yapılır ve en az 3 dakika olarak uygulanır. Çalışmalarımız her yaştan ve her seviyeden katılımcılar için uygundur.

Yin Yoga ve Müzik:

Evrendeki her şeyin bir titreşimi vardır, sesin titreşimi ise duyulabilirdir. YinYoga pozlarının bedende oluşturdugu etkiler göz önüne alarak belirlenmiş, birbirinden farklı tonalitelerde meditatif tınılar, meridyenlere odaklanacağımız bu atolyede, cellodan cıkarak pratiğimizle bütünleşecek.

 

Çello eşliğinde gerçekleştireceğimiz atölye ler serisinde 4 Yin Yoga Çalışması yapacağız:

1.Buluşma: Su elementi-Böbrekler ve İdrar Kesesi Meridyenleri

2.Buluşma: Ağaç elementi:Karaciğer ve Safra Kesesi Meridyenleri

3.Buluşma: Toprak Elementi-Dalak ve Mide Meridyenleri

4.Buluşma: Ateş ve Metal elementi: Kalp ve İnce Bağırsak Meridyenleri, Akciğerler ve Kalın Bağırsak Meridyenleri

Nefes egzersizleri (Pranayama) ni takiben çello eşliğinde yer pozlarından oluşan her bir pozun 3-5 dakika tutulacağı,

o buluşmanın konusu olan meridyen enerji kanallarına yönelik yin yoga pratiği ile devam edeceğimiz atölyelerimiz; Mindfulness meditasyonu ve final gevşemesi ile sonlanacaktır. Her bir atölyenin süresi 2’şer saattir.)

Uzmanlar:

Sanem Önder

Bike Öner

Yer: Om Yoga Merkezi

Tarih: 20 Nisan – 4 Mayıs 2019  @11:30 – 13:30 / @14:30 – 16:30

Ücret :

Tek katılım : 80TL

Tümüne katılım : 240 TL