Duruş Bozuklukları ve Yoga – Serhan Bulut –

Doğru duruş, gün içerisinde kas iskelet sisteminin enerji gereksinimini en aza indirir bu da daha az yorulmayı ve daha az ağrı duymayı sağlar.

Kas gerginliklerini en aza indirerek daha konforlu bir yaşam sunar.
İnsan omurgasına yandan bakıldığında anatomik olarak birbirini
izleyen eğrilikler (boyunda,Sırtta, belde ve kuyruk sokumunda) bulunur.
Eğrilikler birbirleriyle denge halinde olup başı leğen kemiği hizasında tutarlar, ağırlık dağılımını sağlarlar ve bedeni dinamik tutarlar.
Vücudumuzdaki duruş bozukluğu günlük hayatta fiziksel ve ruhsal durumumuzu olumsuz yönde etkileyen önemli faktörlerden birisidir.
Ailesel faktörler, yapısal bozukluklar ve davranışlar duruş bozukluklarına neden olan etkenlerdir. Omurgadaki eğrilikler günlük yaşamımızda yanlış kullanımdan dolayı ya da çeşitli hastalıklardan ötürü farklılıklar oluştururlar. Bu eğrilerin artması ya da azalması postür(duruş) bozuklularına, aşırı kifoz (kamburluk) , aşırı lordoz (bel boşluğunun artması) veya bunların aşırı düzleşmesine sebep olur.
Vücut farkındalığı ve doğru fiziksel aktivite ile bu duruş bozukluğunu düzeltmek, engellemek ya da ilerlemesini durdurmak mümkündür.
Kasları güçlendirmek, esnetmek ve farkındalık oluşturmak duruş bozukluklarında temel esaslardır. Yoganın iyileştirici gücü ile beden farkındalığını arttırarak günlük yaşama uygun bir fiziksel beden elde edilebilir. Bu çalışma ile duruş bozukluklarını teorik olarak derinlemesine işleyecek ve pratiklerle birlikte çözüm noktalarını konuşacağız. Kendimize iyi gelenin farkına varacağız.

Fizyoterapist Yoga Eğitmeni Serhan Bulut ile Duruş Bozuklukları ve Yoga

Tarih : 7 Nisan 2019
Ücret:
Om ve Hariom Yoga üyelerine: 90TL
Diğer katılımcılar için:120TL

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
omyogamerkezi@gmail.com
Tel: 0212 322 28 19