Esat Ataç

Esat Ataç’ın Çalıştığı Disiplinler:
Wu Style Tai chi chuan
Wing chun kungfu (EBMAS)
Escirima (Latosa system EBMAS)
China Tea Ceremony Oolong (China tea club) Moscow
WDP Wudang Pai Wudang Tai chi chuan
Wudang Wu xing nei kung
Wudang Chi kung
Wudang jian (Sword)
Dao Yin Yoga ve ji beng gong Yoga
Esat Ataç; WDP Wudang B eğitmeni ve WDP Istanbul temsilcisidir.

Yapılan Çalışmaların İçeriği
Hui chun chi gong (Canlanan ilkbahar): 4 statik duruş ve 4 dinamik hareket dizgisinden oluşur. Temel ve çok önemli bir çalışma olan Hui chun chi gong, konsantrasyon, bağışıklık sistemi, duruş bozukluğu, nefesin düzenlenmesi, stabil kas güçlenmesi, ilik ve tendonlar, üzerinde etkilidir.
Tekrar eden duruşlar, bedeni canlandırır zihni arındırır. Diğer modüllere hazırlık niteliği taşıyan bu çalışma, aynı zamanda chi’nin anlaşılması için de önemli.
Wu xian nei gong (5 hayvan formu): Kaplumbağa, turna, yılan, ejderha, kaplan formları, nitelikleri açısından savunma formlarıdır. İç organ esnetme, bedeni güçlendirme, meditasyon, konsantrasyon, nefes çalışması, kung fu temel çalışmasıdır. Bu çalışmada formlar, hafif ve zarif hale gelene kadar çalışılır.
Wudang Taiji quan (36 adım tai chi): Savunmanın, sağlığın ve sanatın iç içe olduğu bir çalışma… Inturnel kung fu olarak bilinen bu çalışma, dünyada yaygın olarak parklarda, salonlarda, gösteri ve müsabakalarda yaygın olarak kullanılıyor.
Tui shu (İten eller): Tai chi ile beraber öğretilen formların pratik uygulamasından oluşan 2 kişilik bir uygulamadır.
Ji beng gong (Yoga gibi duruş ve esnetme egzersizlerinden oluşan temel çalışma): Esneklik, güç, konsantrasyon çalışması, diğer modüllerle beraber ya da bağımsız yapılabilir. Statik duruşlar ve dinlenmelerden oluşur.
Wudang Jian (Elixir kılıç): 13 temel kılıç prensibidir. Diğer modüllerle esneklik vegüç kazanılır, hazır hale gelinir. Bu ileri seviye çalışma, 26 formun tekrar edilerek akışkan hale getirildiği, zariflik ve hafiflik isteyen kılıç sanatıdır.

No Replies to "Esat Ataç"

    Leave a reply