Bu Ay Om Yoga'da
BU AY VE GELECEK ETKİNLİKLER
Usui Shiki REIKI

REIKI 1.Seviye Teori ve Pratik Atölyesi – L.Öznur Açıkalın 27 Mayıs

REIKI’NIN DERECELERİ
Geleneksel Usui Shiki Ryoho Reikisi üç seviyede öğretilmekle birlikte değişik Reiki kuruluşları Reiki öğretisini dört ve yedi seviyeye kadar ayırmışlardır.

BİRİNCİ DERECE REIKI: Reiki’ye girişi, Reiki’nin tarihini, özelliklerini ve çeşitli el pozisyonlarıyla uygulama yöntemlerini kapsar. Reiki’nin kişiye ve çevresindekilere nasıl uygulandığı öğretilir. Ayrıca birinci derece uyumlaması verilerek kişinin aurası ve çakraları Reiki enerjisine açılır. Fizik beden temizliği başlar. Bu derece reiki başlangıç düzeyindedir, vücudun reikiyle tanışmasını hedefler. Reiki 2’ye uyumlanmadan önce en az 21 gün geçmesi şarttır. Bu süreçte öğrenci çakralarına enerji vererek enerjiyi tanıyıp fiziksel bedenini evrensel yaşam enerjisine alıştırır.

ZoliWS

Zoli İle İleri Seviye Hatha Yoga Atölyesi 28 Mayıs

Zoli Zyogi ile İleri Seviye Hatha Yoga Atölyesi 28 Mayıs 2017 Pazar günü saat 14:00’da Om Yoga Merkezi Beşiktaş’ta.

Bu atölyede deneyimli gezgin yogi Zoli Zyogi ile Hatha Yoga’nın derin pozlarını deneyimleyecek, yoga akışınızın içine yeni pozlar ekleyebilecek ve zor olduğunu düşünüp yapmaktan çekindiğiniz asanaları çözümleyebileceksiniz.

3 saat sürecek olan atölyenin programı:
1.Bölüm: Isınma-Güneş Selamlama ve Ayakta Pozlar
2.Bölüm: Oturma Pozları-Burgular ve Karın üzeri pozlar
3.Bölüm: Geri bükülmeler ve ters duruşlar

KRONİK AĞRI TERAPİ ÇALIŞMASI

Gamze De Lisen ile KRONİK AĞRI TERAPİ ÇALIŞMASI 3 Haziran 2017

Kronik kas gerginliği, sertlikler, sistemdeki blokajlar sonuçlanamayan, ifade edilemeyen duygusal sorunlardan oluşur. Her stres vücutta gerginlik oluşturur. Yüksek yaşam enerjisi, canlılık ve cinsel enerji için bu blokajların vücuttan atılması gerekir. Bunun için en etkili yöntemler ( sınıf çalışmaları): Manipülatif uygulama: Tetik nokta baskısı ( aletli ve parmak baskı ) Egzersizler( bioenerjetik beden çalışmaları): Her gergin kas bazı hareketleri engeller. Kişinin gerginliğiyle ilişki kurup , hareketle onu rahatlatması gerekir. Bunun için uygulanan teknikler vibrasyon çalışmaları, titreme, esneme, sallanma hareketleri… Çalışmalardaki amaç, kişinin bedeni aracılığıyla kendiyle iletişime geçmesidir. Beden bir kapı, içsel bilince giden bir basamaktır ve asla yalan söylemez.