Eylül Tuğçe Orhan

Ekim 1992 İzmir doğumlu. Hareket biçimleri adına ilk eğitimi klasik formda Rus Balesi ile başlamış 12 yıl boyunca devam etmiştir. Bu süreç boyunca latin kökenli folk (yerli) dans biçimlerinde ve 2006’dan bu yana sokak dansı/performansı üzerine çeşitli eğitimler almıştır. 2009-2011 tarihleri arasında Mesleki Bale Eğitimini tamamlayıp, modern jazz dansına başlamıştır. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünü kazanmış, 2016 yılında mezun olmuştur. Üniversite döneminde kontroloji (pilates) sistemi üzerine
çalışmış, dans/hareket/performans biçimleri adına yurt dışı festivallerine, pek çok farklı alanlarda atölyelere, bağımsız sanat platformlarına, sahne performanslarına dansçı, yaratıcı dansçı ve koreograf olarak katılmıştır.

2016-2017 tarihleri arasında Om Yoga Merkezi bünyesinde Bora Ercan ve İrem Greenfield’dan 200 RYT Temel Hatha Yoga Programını almıştır. Bu program sürecinde aktif olarak Yoga’ya yakın destek disiplin olabilecek farklı atölye çalışmalarına katılmıştır. Hareket biçimleri, beden formları, anatomi-kinezyoloji, düşünce sistemleri, yazı yazma eylemi ve felsefe üzerine olan ilgisini bir araya toplayıp, biriktirdikleri ile karşılaştığı insanlara dokunabilmeyi ve yeni bir görüş getirmeyi amaçlamaktadır. Bugün kendi performanslarını sahnelemekte, ilgili olduğu alanlarda çalışmalarını sürdürmekte ve Om Yoga Merkezi bünyesinde Hatha Yoga ve Başlangıç dersleri vermektedir.

No Replies to "Eylül Tuğçe Orhan"

    Leave a reply