İrem Greenfield

Hayatının ilk 18 yılını Türkiye’de geçirdikten sonra, üniversite okumak için gittiği NewYork’ta şehrin enerjisine aşık olup 15 yıl bu şehide yaşadı.

Yalnızca üniversite eğitimi değil, yaşama dair birçok öğretiyle, bu şehirde tanıştı.

İnsanı kendine aşık eden enerji, bir yandan da büyük bir strese ve yorgunluğa neden olduğu için, stres yönetimini öğrenmek amacıyla Yoga ile tanıştı ve hayatının seyrini değiştirecek olan adımı böylece atmış oldu.

2000 yılından itibaren farklı tekniklerde uzman birçok eğitmenle çalıştı. Bu eğitmenlerin içinde onu en çok etkileyen isimler Ana Forest, Dharma Mittra, Sadie Nardinie ve sonradan stüdyosunda çalışma ayrıcalığını yaşadığı Gurmukh oldu. Yoganın hayatına girişi ve bu değerli isimlerle çalışma fırsatını yakalaması; bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığında öyle bir ilerleme sağladı ki bu ilhamı başkalarıyla da paylaşma isteği, hayat amacı oldu.

Bu amaç doğrultusunda,

2006 yılında Sivananda Vedanta Centre’da, “ashram” ortamında, geleneksel yöntemlere uygun olarak eğitim gördü ve ilk eğitmenlik sertifikasını aldı.
New York’ta bulunduğu dönemde 2007-2008 yılları arasında, Montifore Hospital’da, özellikle Afrika kökenli Amerikalı’larda görülen orak hücre anemi (sickle cell anemia) hastalarıyla Yoga terapi, Nefes ve Meditasyon çalışmaları yaptı. Bu tecrübe, Yoga’nın şifasını daha da derinden anlamasına sebep oldu ve bu doğrultuda Kundalini Yoga ile tanıştı.
2009 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak, Hatha Flow dersleri öğretti, aynı yılın sonunda Hindistan’a giderek Ashtanga Yoga ve Ayurvedic Masaj teknikleri çalıştı.
Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa kurulan Yoga Eğitmenleri Derneğinin kurucu üyelerindendir (YED). Bu dernek; Türkiye’deki tüm Yoga uzmanlarına destek vermek, birlik ve bütünleşmek amacı ile 2012 yılında kuruldu.

Sertifikaları:

“Level 1 ve 2 Reiki Healing Training” Nabi Su Martial Arts 2003, NY – “Ericsonian Hypnosis Level 1”NLP Center of NY 2004, NY – “NLP Practitioner and Master Practitioner Training” NLP Center of NY 2002-04, NY – “Hatha Yoga Teacher Training” Sivananda Yoga Center, 2006, NY – “Pre-Natal Yoga Teacher Training ” Janice Clerfield, NY Open Center, 2008, NY – “Level 1 ve 2 Thai Yoga Massage” Lotus Palm School, Omega Institiue, 2008, NY – “Abhyanga Ayurvedic Massage” Dr. Ramesh Kumar, Mysore Yoga Shala, 2009, Mysore – Refleksoloji Kursu Tatjana Rottenberg, 2010, İstanbul – “Kundalini Yoga ve Meditation Teacher Training” KRI onaylı, 2011, İstanbul , – “Thai Foot Reflexology Practitioner Course ” ITM Massage School 2012, Chiang Mai – “Core Strenght Vinyasa Teachers Training”, Sadie Nardinie, 2014

Katıldığı Atölyeler

“Celebrate Your Practice”, Eğitmen: Ana Forrest, 2007, Boston – “Asana Intensives”, Eğitmen: Ana Forrest, 2007, Boston – “Anatomy of Yoga”, Eğitmen: Glenn Black, New York, 2008 – “The Infinite Power of the Heart”, Eğitmen: Gurmukh, New York, 2008 – “Experience Your Strength with Kundalini Yoga and Meditation” Eğitmen: Gurmukh, New York, 2008 – “Finding the Inner Excellence”, Eğitmen: Gurmukh, New York, 2008 – “Sadhana Intensives”, Sivananda Vedanta Center, Bahamas, 2009 – “Meditation Immersion”, Sivananda Vedanta Center, Bahamas, 2009 – “Yin-Yang Yoga”, Eğitmen: Sarah Powers, İstanbul, 2010 – “Enerji ile Şifa” Elif ve Tunca İstanbul, 2011 – “Mantralarla Şifa” Seda Bağcan İstanbul, 2011 – “Ashantanga Yoga Workshop ” Doug Swenson, İstanbul, 2012 – “Doğal Yoga ” Angela ve Victor, İstanbul, 2013