Esat Ataç’ın çalıştığı disiplinler ,

Wu Style Tai chi chuan
Wing chun kungfu (EBMAS)
Escirima (Latosa system EBMAS)
China Tea Ceremony Oolong (China tea club) Moscow
WDP Wudang Pai Wudang Tai chi chuan
Wudang Wu xing nei kung
Wudang Chi kung
Wudang jian ( Sword)
Dao Yin yoga ve ji beng gong yoga.

WDP Wudang B eğitmeni ve WDP Istanbul temsilcisidir.

Uygulanan çalışmanın içeriği ;

Hui chun chi gong : (canlanan ilkbahar)  4 statik duruş vede 4 dinamik hareket dizgisinden oluşuyor  ,temel vede çok önemli bir çalışma. konsantrasyon, bağışıklık sistemi,duruş bozukluğu,nefesin düzenlenmesi,stabil kas güçlenmesi ,ilik vede tandonlar, üzerinde etkilidir
ideal tekrarlar duruşlar bedeni canlandırır zihni arılatır diğer modüllere hazırlık çalışmasıdır .bu çalışma aynı zamanda chi nin anlaşılması için önemlidir.

Wu xian nei gong. ( 5 hayvan formu) kapluma,turna,yılan,ejderha,kaplan formları  nitelikleri açısından savunma formları ,iç organ esnetme ,bedeni güçlendirme,meditasyon,konsantrasyon,nefes çalışması,kung fu temel çalışmasıdır çalışma formlar hafif vede zarif hale gelene kadar çalışılır.

Wudang Taiji quan.  (36 adım  tai chi)  savunma,sağlık,sanat içiçe bir çalışma inturnel kung fu olarak bilinen çalışma dünyada yaygın olarak parklarda ,salonlarda,gösteri vede müsabakalarda yaygın olarak kulanılmaktadır.

Tui shu ( iten eller)  tai chi ile beraber öğretilen formların pratik uygulamasından oluşan 2 kişilik çalışma.

Ji beng gong (yoga gibi duruş vede esnetme eğzersizlerinden oluşan temel çalışma)  esneklik güç konsantrasyon çalışması diğer modüllerle beraber yada bağımsız yapılabilir  statik duruşlar ve dinlenmelerden oluşur.

 Wudang Jian ( elixir kılıç)  13 temel kılıç prensibi,vede diğer modüllerle esneklik vede güç kazanılmış hazır hale gelmiş advens çalışma 26 form tekrar edilerek birbiriyle akışkan hale getirilebilen son derece zariflik vede hafiflik isteyen kılıç sanatı.