Meridyenler ve Yin Yoga – Sanem Önder ile Yin Yoga ve Meridyen atölyesi

Meridyenler, vücudun içinden sürekli akan enerji yollarıdır. Tüm maddeleri ve organları birbirine bağlayan görünmez, kapsamlı bir ağ şeklindedir ve vücutta Chi (yaşam enerjisi)taşır. Görünmezler ama fiziksel bir gerçekliğe sahipler. Hastalık ise; beden-aklının, bu patikalardan bir veya daha fazlasının, içinden akan enerjinin doğru miktarda veya doğru enerjiye sahip olmadığını söylemenin yollarından biri.

Meridyen sisteminin beslenmesi ve gücü, beden-zihin-ruhun uyumu ve dengesinin, her koşulda, sürdürülmesi için gereklidir. Her meridyen diğer patikalarla uyumlu hale gelmeden önce, kendi içinde uyum içinde olmak zorundadır, yin ve yang birbirini tamamlar ve denge oluşur.

Vücudumuzda bağ dokular (tendonlar, fasya ve ligamentler) nispeten daha yin ve katıyken; kaslar ve kan yang, daha yumuşak ve hareketlidir.Yin Yoga, meridyenleri temel alır, bağ dokulara odaklanılarak, kasların pasif tutulduğu Hatha Yoganın bir tarzıdır.

26 Mayis’ta gerçekleştireceğimiz Yin Yoga Atölyesi ile Böbrekler ve İdrar Kesesi Meridyenlerine odaklanacağız.

Böbrek meridyeni kemiklerin büyümesini ve gelişimini kontrol eder ve vücudun kırmızı ve beyaz kan hücresi kaynağı olan iliği besler.

Böbrekler, cesaret ve irade ile ilişkilidir, herhangi bir dengesizlik, korku duygusuna yol açabilir.

İdrar kesesi meridyeni bir Yang meridyenidir ve Yin böbrek meridyeni ile eşleşir. Bu meridyende dengesizlik olduğunda baş ağrısı, sırt problemleri veya idrar problemleri yaşanabilir. Kişi kendini enerjisiz hissedebilir, değişime karşı direnç gosterebilir; dengede oldugu zaman kisi gelecege karsi umutlu bakar ve sabirli, sakin ve huzurlu hisseder

Pozlar yerde yapılır ve 3-20 dakika olarak uygulanır. Her yaştan ve her seviyeden katılımcılar için uygundur.

Uzman: Sanem Önder

Sanem Önder

Tarih ve Saat

26 Mayıs 2018
@13:00 – 16:00

Ücret: 140 TL (Kdv dahil)