Nilüfer Eyiişleyen

NİLÜFER EYİİŞLEYEN

Nilüfer; Hatha Yoga, Yoga ve Nefes, Meditasyon, Yogaya Başlangıç Programı, Meditasyona Başlangıç Programı çalışmalarına uzman ve yönlendirici olarak devam ediyor.

İzmir’de doğdu, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimi alıyor. Üniversite yıllarından çalışmaya başladı. Geçen 20 yıllık süre içerisinde reklam metin yazarı; seyahat, sinema, ekonomi temalı dergilerde editör; uluslararası markalara kurumsal iletişim hizmeti veren bir ajansta yayın koordinatörü olarak çalıştı.

Om Yoga Beşiktaş dahil, aralarında uluslararası şirketlerin de yer aldığı pek çok kuruluş için içerik üretmeye ve işini sevmeye devam ediyor.

Yıllar önce, bel ağrısından şikayet ettiği bir gün, çok sevgili dostunun tavsiyesiyle Hariom Yoga Merkezi’nde Bora Ercan’ın derslerine katıldı ve Yoga ile tanıştı. Bedeninden ne kadar kopuk yaşadığını, zihnindeki kalabalığı fark etti. Bir süre sonra, ömrü boyunca Yoga’sız geçirdiği günleri telafi etmek istercesine aralıksız, Yoga yapmaya başladı. Bu “yoğunluğun” kendinde sağladığı değişimi adım adım izledi. Ve günü geldiğinde bu şifalı deneyimi paylaşmak, aktarmak, paylaştıkça derinleşmek, derinleştikçe bütünleşmek üzere uzmanlaşma çalışmalarına başladı.

Sertifikalar

Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan, İrem Greenfield, Asu Somer, 2015
Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2017
Meditasyonda Uzmanlık Programı, 250 saat, Bora Ercan, 2018

Diğer Eğitimler

Underground Yoga, 2 haftalık eğitim, Angela Farmer and Victor van Kooten, Midilli, Eftalou
İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği, Psikanalize Giriş Seminerleri, 9 aylık eğitim, İstanbul (Devam ediyor)
Upanishad Meditasyonları: Teori ve Pratik, Bora Ercan, İstanbul
Vinyasa Serileme Atölyesi, İrem Greenfield, İstanbul
İleri Seviye Hatha Yoga, Zoli Zyogi, İstanbul
Usui Shiki Ryo Reiki (1., 2. ve 3. Seviye), İstanbul