Nilüfer Eyiişleyen

İzmir’de doğdu, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldu. Üniversite yıllarından çalışmaya başladı. Geçen 20 yıllık süre içerisinde reklam metin yazarı; seyahat, sinema, ekonomi temalı dergilerde editör; uluslararası markalara kurumsal iletişim hizmeti veren bir ajansta yayın koordinatörü olarak çalıştı. Om Yoga Beşiktaş dahil, aralarında uluslararası şirketlerin de yer aldığı pek çok kuruluş için içerik üretmeye ve işini sevmeye devam ediyor.
Yıllar önce, bel ağrısından şikayet ettiği bir gün, çok sevgili dostunun tavsiyesiyle Hariom Yoga Merkezi’nde Bora Ercan’ın derslerine katıldı ve Yoga ile tanıştı. Bedeninden ne kadar kopuk yaşadığını, zihnindeki kalabalığı fark etti. Bir süre sonra, ömrü boyunca Yoga’sız geçirdiği günleri telafi etmek istercesine aralıksız, Yoga yapmaya başladı. Bu “yoğunluğun” kendinde sağladığı değişimi adım adım izledi. Ve günü geldiğinde bu şifalı deneyimi paylaşmak, aktarmak, paylaştıkça derinleşmek, derinleştikçe bütünleşmek üzere eğitmenlik eğitimi almaya karar verdi.
Aldığı temel eğitimi takiben Om Yoga Beşiktaş’ta Hatha Yoga dersleri vermeye başladı. Şu anda hem Hatha Yoga dersleri veriyor, hem de Başlangıç Kursu’nda Yoga ile tanışmak isteyenlere bu deneyimlerinde eşlik etmeye çalışıyor.

Sertifikalar
 Yoga Alliance International, 200 saat, Bora Ercan ve İrem Greenfield, 2015
 Yoga Alliance International, İleri Seviye, 150 saat, Bora Ercan, 2017
 Meditasyonda Uzmanlık Programı, 250 saat, Bora Ercan, 2018

 

Workshop’lar
 Usui Shiki Ryo Reiki (1., 2. ve 3. Seviye)
 Upanishad Meditasyonları: Teori ve Pratik, Bora Ercan
 Vinyasa Serileme Atölyesi, İrem Greenfield
 İleri Seviye Hatha Yoga, Zoli Zyogi

No Replies to "Nilüfer Eyiişleyen"

    Leave a reply