Psoas ile An’da Kalmak / 14 Mayıs

Yoga yapan pek çok insan psoas kasının asanalar içinde çok önemli bir rolü olduğunun bilincindedir.

Uzamış ve esnemiş rahat bir psoas kası enerjinizi dengelemenizi sağlayarak “an” daki farkındalığımızı arttırır.Odaklanmamızı sağlar.

Psoas kası sadece fizyolojik sağlığımıza değil aynı zamanda psikolojik sağlığımıza da etki etmektedir. Bu kas gündelik yaşam içindeki uyumumuzu dengeler. Bu sayede beden ve ruhumuzun merkezini eşitler ve akış içinde kalırız.

Illıopsoas kası bel omurlarından başlayarak uyluk kemiğine yapışan bir kastır. Gövde hareketlerinde önemli bir rol oynar, leğen kemiğini sabitler. Kalça ve karın kaslarıyla ahenk içerisinde çalışarak sağlıklı bir beden ve kalça ilişkisi kurar. Vücudun yapısal stabilitesinin temelini oluşturduğu için bu kas üzerindeki kronik gerginlikler nasıl hissettiğinizi, dünyaya nasıl baktığınızı etkiler. Bel ağrılarının ciddi bir kısmından sorumludur. Bu kasların gergin, kuvvetsiz olması ya da dengesiz çalışması yaşam kalitesinin düşmesine sebep olur.

Bu çalışmaya iiliopsoas kasını ve anatomisini detaylı bir şekilde inceleyecek, bu bilgilerimizi asana ve farkındalık çalışmalarımıza aktaracağız.

Not: Yoga yapılacağı için yanınızda rahat hareket edebileceğiniz giysiler getiriniz.

Eğitmen: Serhan BULUT;

2012 Başkent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun. Ankara Yogaşala’da yoga eğitmenlik programını tamamladı. Halen Türkiye’de ilk kez açılan Kayropraktik yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

[bsf-info-box icon=”Defaults-pencil” icon_size=”32″ title=”NOTLAR”]

Tarih: 14 Mayıs Cumartesi 14:30-17:30
Katılım Ücreti: 150 TL+KDV

*Katılım 10 kişi ile sınırlıdır.
*Rezervasyonsuz katılım kabul edilmeyecektir.
*Kayıt için 50 TL ön ödeme gereklidir.[/bsf-info-box]

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ title=”İLETİŞİM”]

Detaylı bilgi ve kayıt için:

omyogamerkezi@gmail.com

+(90) 212 322 28 19

[/bsf-info-box]