Simin I. Uysal ile Şamanik Yolculuk Başlangıç

Doğan Novus yayınlarından çıkan Karanlıkta Görenler kitabının yazarı Simin Uysal ile

ŞAMANİK YOLCULUK BAŞLANGIÇ ÇALIŞMASI
8 – 9 Aralık 2018

Şamanik yolculuk, gerçekliğin ruhsal boyutu ile bağlantı kurmak için bilinç durumunu değiştirmede ritm ve niyeti kullanma sanatıdır.

Şamanik anlayışa göre beş duyumuzla algılayamadığımız ama yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen spiritüel bir boyut mevcuttur. Oraya yolculuk yapabilseydiniz acaba neyle karşılaşırdınız?

Doğduğunuzdan beri sizinle birlikte olan, size rehberlik edip korumuş olan sevgi ve şefkat dolu görünmez güçler vardır. Onlarla konuşabilseydiniz acaba neler öğrenirdiniz?

Şamanizm, varolan herşeyin canlı olduğunu, bir ruha sahip olduğunu ve birbiriyle “yaşam ağı” içinde bağlantılı olduğunu öğretir. Her birimizin, evrenle bir olduğumuzu ve tüm yaşamla bağlantılı olduğumuzu bilen bir yönümüz var. Eğer onunla bütünleşebilseydiniz acaba yaşamınız nasıl değişirdi?

Şamanik uygulama bu soruların cevaplarını bulmak ve ruhsal dünyaya uyanarak ona bir kapı açmak için güçlü, güvenilir ve kolay bir tekniktir. Bir müzik aleti çalmak gibi pratik yaparak gelişir.

Şamanizm insanlıkça bilinen en eski spiritüel uygulamadır. Geçmişi onbinlerce yıl öncesine dayanır. Şamanik uygulama günümüzde halen yaşamını sürdürmekte ve modern dünyamızın ihtiyaçlarına göre evrimleşmektedir.

Şamanizmin bu kadar uzun süre varolmasını sağlayan temel neden doğrudan esin yolu olduğu için dogma veya dışarıdan bir otorite gerektirmemesidir. Şamanik uygulama spritüel dünyaya girmek ve kendi gücünüzü keşfetmek için araçlar sunar.

Şamanik uygulama yardımcı ruhlarınız ve kendi yüksek benliğiniz ile doğrudan bağlantınızı sağlar. Yaşamınızdaki ruhsal güçlerle bağlantı kurmanızı ve size sunulan bilgelik, içgörü ve şifa enerjilerine ve kendi gücünüze güven duygusu geliştirmenizi sağlar.

Ve bunların tümü , ruhsal dünyaya uyanmada köşetaşı olan şamanik yolculuk uygulaması ile başlar. Herkes rüya gördüğü ve hayal kurabildiği gibi, şamanik yolculuk da yapabilir.

Şamanizm kalbin yoludur ve görünmeyen spritüel alemlere kalbinizi açarak girebilirsiniz. Bu yolda kendiniz hakkında pek çok şey öğrenirsiz. Şamanik yolculuk, kendi içinizdeki bilgeliğe ulaşmak ve yine kendiniz hakkında içgörü sağlamak için harika bir yoldur. Yardımcı ruhlarla bağlantı kurarak ve onlarla birlikte çalışarak, ulaştığınız bilgi, içgörü ve şifayı günlük yaşamınıza entegre etmeye başlarsınız. Görünmeyeni günlük yaşamınızın dokusuna örerek kişisel olarak güçlendiğimizi hissederiz.

Şamanik yolculuklarla görünen ve görünmeyen dünyalar arasındaki perdeyi aralayarak, uyanmamıza ve bütünlenmemize yardımcı olacak bilgi ve enerjilere de ulaşırız.
Kişisel gücümüzü artırır ve kendi ruhsal rehberliğimize doğrudan bağlantı kurarız.
herşeyin sahip olduğu ruhla bağlantı kurarız.
kişisel ruhsal rehberlerimize ve şifaya ulaşabiliriz.
enerjimizi hayatımızda denge ve uyum sağlamak için kullanabilir ve gerçek yaratıcı potansiyelimizi fark ederiz.
Diğer insanlara ve gezegenimize yardımcı olabiliriz.
Doğa ve doğanın ritimleriyle yeniden bağlantı kurarız.

Amacı şamanik yolculuk tekniğinde size bir temel sağlamak olan ve öğrendiklerinizi gündelik yaşamınıza köprülemenin yollarını sunan bu çalışmada dünya çapındaki tüm şamanlarca yardımcı ruhlarla bağlantıya geçmek, içsel ruhsal rehberlik ve şifa kaynaklarına ulaşmak, diğer insanlara ve gezegene yardım etmek ve doğa ve onun ritmleri ve döngüleriyle yeniden bağlantı kurmak için kullanılan en temel tekniklerden biri olan şamanik yolculuğu deneyimleyerek öğreneceksiniz.

İki gün sürecek olan maceramızda yapacaklarımızdan bazıları:
Şamanizmin tarihine kısaca bakacağız,
Gündelik iş ve düşüncelerimizden uzaklaşarak görünmez alemlerin sevgi ve şifasına kendimizi nasıl açabileceğimizi, kutsal alan oluşturmayı ve şamanik bilinç durumuna ulaşmanın yollarını keşfedeceğiz,
Yolculuklarımız için niyetimizi ve sorularımızı doğru biçimde şekillendirmenin önemini öğreneceğiz.
Erk hayvanımız ve otantik spiritüel öğretmenimizle tanışmak için Aşağı ve Yukarı Dünyalara yolculuk yapacağız,
Şamanik yolculuklarımızı yorumlamanın ve onurlandırmanın önemini ve yollarını keşfedeceğiz,
Aşağı ve Yukarı Dünyaların farklı niteliklerini keşfedecek ve olağan dışı gerçeklikteki farklı bölgelere ait bilgimizi genişleteceğiz.
Atalarımıza yolculuk yapacağız.
Diğerleri için şamanik yolculuk yaparak birbirimize rehberlik, ilham ve bilgi getirmenin yollarını öğreneceğiz.
Şamanların hastalık ve şifaya temel bakış açılarına giriş yapacak ve binlerce yıldır uyguladıkları etkili şamanik şifa seremonilerinden birini uygulayarak öğreneceğiz.

Katılımcılar ayrıca, grup olarak yapılacak ve içsel ilahi ışığımızı kullanacağımız bir şifa seremonisinde de yer alacaklardır.
Gelirken yanınızda göz bandı olarak kullanabileceğiniz birşey (bandana, uyuma gözlüğü, eşarp gibi), varsa çıngırak (maracas) veya davulunuz ve mizah duygunuzu getirmeyi unutmayınız.

Okuma önerisi: Karanlıkta Görenler, (Doğan Novus, 2016)

Not: Bu eğitim ileri düzey şamanik şifa eğitimlerine başvurabilmek için ön koşuludur.

Tarihler
8 Aralık Cumartesi – 11:00 – 18:00
9 Aralık Pazar- 11:00 – 18:00

Katılım Bedeli
700 TL+KDV
**Çalışma en az 10 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.
**Kayıt için ön ödeme gereklidir !

Lütfen Randevu alınız!
02123222819
omyogamerkezi@gmail.com
Yer:Om Yoga Merkezi
www.www.omyogamerkezi.com

Simin Işık Uysal kim?

Şamanik uygulamacı ve temel şamanizm eğitmeniyim. Şu anda Ankara’da yaşıyorum. Robert Kolej mezunuyum. Bilkent Üniversitesi’nden sonra British Council / TEV ortak bursuyla gittiğim Essex Üniversitesi’nden Master derecemi aldım. Bu yaşamda amacım daima dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek için elimden geleni yapmak oldu. Bu yüzden çalışma hayatım BM gibi yardım kuruluşları ve Dünya Bankası, Avrupa Birliği gibi uluslararası finansmanlı projelerde sığınmacı ve mülteciler, kadınlar,toplumsal cinsiyet, çocuklar, çalışanların hakları, çevre, eğitim, yerel kalkınma gibi konularda oldu.

Kuşaklardır spiritüel konularla içiçe olan bir aileye doğdum ama rüyalarım sayesinde şamanizm ile tanıştım. Herşey çok hızlı ve yoğun biçimde ilerledi. Aileme ve görünmez alemlerdeki öğretmenlerime çok şey borçluyum.

Hepimiz yaşam senfonisinin bir parçasıyız. Her birimiz, diğerlerininkiyle biraraya gelerek evrensel bir şarkıyı yaratan özgün bir sese, bir notaya sahibiz. Her birimizin, bu muhteşem müziğe, evrenin şarkısına katacak bir şeyi var ve şimdi kendi şarkımızı onurlandırmamızın zamanı. Benim şarkım da, hem görünen hem de görünmeyen dünyalardaki öğretmenlerimden öğrendiklerimi kendi yaşamıma, parçası olduğum topluluğa ve yaşadığım yere köprülemek. Öğrendikçe değişiyor, değiştikçe öğreniyor ve bunları paylaşmayı seviyorum. Yaşamımın bu aşamasında, bunun bir parçası olarak yazılar yazıyor, çeviriler yapıyorum. Bunlara blogumdan ulaşabilirsiniz (www.samanizmveruyalar.blogspot.com) . İlk kitabım “Karanlıkta Görenler” Haziran 2016’da yayınlandı. Şu anda ikincisini hazırlıyorum.

Şamanik şifa alanındaki uygulayıcı ve eğitmenlik eğitimlerimi Sandra Ingerman’dan aldım.

Sandra Ingerman’ın verdiği şamanik şifa konusunda eğiticilerin eğitimi programını tamamlamış bir şamanik şifa eğitmeniyim. Kendisi tarafından şamanik şifa eğitmeni olmaları için eğitilmiş ve dünyanın dört bir yanında üyeleri bulunan Şamanik Eğitmenler Birliği’nin bir üyesiyim. Bu birlikteki eğitmenler olarak, modern dünyanın aksine, birbirimizle rekabet etmek yerine yardımlaşma ve dayanışma ruhu içinde çalışıyoruz. Bu bence muhteşem bir şey ve böyle bir birliğin üyesi olmaktan onur duyuyorum. Listeye ve üyelerin bilgilerine bu adresten ulaşabilirsiniz: www.shamanicteachers.com

Ayrıca, bu birlik dahilinde, içsel ve çevresel toksinleri nasıl dönüştürebileceğimiz konusunda eğitim veren bir Medicine for the Earth – Yeryüzü için Şifa eğitmeniyim. Sandra Ingerman’ın bu konuda yazdığı aylık “Dönüşüm Haberleri” makalelerini üçbuçuk yıldan bu yana çeviriyorum. En çok sevdiğim konulardan biri de bu. Eğitmenlerin listesine bu adresten ulaşabilirsiniz: Yeryüzü için Şifa

Bana siminuysal@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Lütfen Randevu alınız!
02123222819
omyogamerkezi@gmail.com
Yer:Om Yoga Merkezi
www.www.omyogamerkezi.com