Şamanın Yolu / Kamp ve Atolye Çalışmaları / Adrasan 4-8 Ekim -Simin Işık Uysal-

Doğan Novus yayınlarından çıkan Karanlıkta Görenler kitabının yazarı Simin Işık Uysal ile Şamanın Yolu – Kamp ve Atölye çalışmaları 4-8 Ekim tarihlerinde Onuncuköy Otel Adrasan/Antalya’da.

Program:
4 Ekim Çarşamba akşamı kamp giriş, 8 Ekim Pazar 14:00 kamp çıkış.

Ders Programı:
10:00-12:30 Teori ve Pratik
12:30 -16:00 Serbest zaman
16:00-18:30 Teori ve Pratik

Ücret: 1200TL+kdv
(Konaklama,havaalanı transfer, kahvaltı-akşam yemeği ve eğitim dahildir)
Rezervasyon için;
02123222819
omyogamerkezi@gmail.com
**Ön ödeme yapılmayan kayıtlar geçersiz sayılacaktır.

Simin Uysal’ın hazırladığı içerik:
Şamanik anlayışa göre beş duyumuzla algılayamadığımız ama yaşamımızı büyük ölçüde etkileyen ruhsal bir boyut mevcuttur. Oraya yolculuk yapabilseydiniz acaba neyle karşılaşırdınız?

Doğduğunuzdan beri sizinle birlikte olan, size rehberlik edip korumuş olan sevgi ve şefkat dolu görünmez güçler vardır. Onlarla konuşabilseydiniz acaba neler öğrenirdiniz?

Şamanizm, varolan herşeyin canlı olduğunu, bir ruha sahip olduğunu ve birbiriyle “yaşam ağı” içinde bağlantılı olduğunu öğretir. Her birimizin, evrenle bir olduğumuzu ve tüm yaşamla bağlantılı olduğumuzu bilen bir yönümüz var. Eğer onunla bütünleşebilseydiniz acaba yaşamınız nasıl değişirdi?
Şamanın yolculuk yaptığı “Ruhlar Alemi” ile “Rüyalar Alemi” aslında aynı yerdir. Ve herşeyin başlangıcı, fiziksel alemde ortaya çıkmadan önce, ruhsal alemdedir. Rüyalarınıza uyanık ve bilinçli bir biçimde yolculuk yapabilseydiniz neleri keşfederdiniz, hayal edin.

Şamanik uygulama bu soruların cevaplarını bulmak ve ruhsal dünyaya uyanarak ona bir kapı açmak için güçlü, güvenilir ve kolay bir tekniktir. Bir müzik aleti çalmak gibi pratik yaparak gelişir.

Şamanizm insanlıkça bilinen en eski spiritüel uygulamadır. Geçmişi onbinlerce yıl öncesine dayanır. Şamanik uygulama günümüzde halen yaşamını sürdürmekte ve modern dünyamızın ihtiyaçlarına göre evrimleşmektedir.

Şamanizmin bu kadar uzun süre varolmasını sağlayan temel neden doğrudan bilgi alma yolu olduğu için dogma veya dışarıdan bir otorite gerektirmemesidir. Şamanik uygulama spritüel dünyaya girmek ve kendi gücünüzü keşfetmek için araçlar sunar.

Şamanik uygulama yardımcı ruhlarınız ve kendi yüksek benliğiniz ile doğrudan bağlantınızı sağlar. Yaşamınızdaki ruhsal güçlerle bağlantı kurmanızı ve size sunulan bilgelik, içgörü ve şifa enerjilerine ve kendi gücünüze güven duygusu geliştirmenizi sağlar.
Ve bunların tümü , ruhsal dünyaya uyanmada köşetaşı olan şamanik yolculuk uygulaması ile başlar. Herkes rüya gördüğü ve hayal kurabildiği gibi, şamanik yolculuk da yapabilir.

Şamanik yolculuklarla ;
görünen ve görünmeyen dünyalar arasındaki perdeyi aralayarak, uyanmamıza ve bütünlenmemize yardımcı olacak bilgi ve enerjilere de ulaşırız.
kişisel gücümüzü artırır ve kendi ruhsal rehberliğimize doğrudan bağlantı kurarız böylece kendi sorunlarımızı ele alabilir ve sorularımıza doğrudan cevap bulabiliriz.
herşeyin sahip olduğu ruhla bağlantı kurarız.
kişisel ruhsal rehberlerimize ve şifaya ulaşabiliriz.
enerjimizi hayatımızda denge ve uyum sağlamak için kullanabilir ve gerçek yaratıcı potansiyelimizi fark ederiz.
Rüyalarımızın bize sunduğu uyarıları görür ve olasılıkları keşfederiz.
Diğer insanlara ve gezegenimize yardımcı olabiliriz.
Doğa ve doğanın ritimleriyle yeniden bağlantı kurarız.

Amacı şamanik yolculuk tekniğinde size bir temel sağlamak olan ve öğrendiklerinizi gündelik yaşamınıza köprülemenin yollarını sunan bu çalışmada dünya çapındaki tüm şamanlarca yardımcı ruhlarla bağlantıya geçmek, rüyalarda bize seslenenler de dahil içsel ruhsal rehberlik ve şifa kaynaklarına ulaşmak, diğer insanlara ve gezegene yardım etmek ve doğa ve onun ritmleri ve döngüleriyle yeniden bağlantı kurmak için kullanılan en temel tekniklerden biri olan şamanik yolculuğu doğanın içinde deneyimleyerek öğreneceksiniz. Rüyalarınıza şamanın gözüyle bakmaya ve onları keşfetmeye başlayacaksınız.

Yapacaklarımızdan bazıları:
Şamanizmin tarihine kısaca bakacağız,
Gündelik iş ve düşüncelerimizden uzaklaşarak görünmez alemlerin sevgi ve şifasına kendimizi nasıl açabileceğimizi, kutsal alan oluşturmayı ve şamanik bilinç durumuna ulaşmanın yollarını keşfedeceğiz,
Yolculuklarımız için niyetimizi ve sorularımızı doğru biçimde şekillendirmenin önemini öğreneceğiz.
Erk hayvanımız ve otantik spiritüel öğretmenimizle tanışmak için Aşağı ve Yukarı Dünyalara yolculuk yapmayı öğreneceğiz.
Şamanik yolculuklarımızı yorumlamanın ve onurlandırmanın önemini ve yollarını keşfedeceğiz,
Ruhsal alemde bir şifa mekanına yolculuk yapacağız.
Diğerleri için şamanik yolculuk yaparak birbirimize rehberlik, ilham ve bilgi getirmenin yollarını öğreneceğiz.
Şamanik şifaya giriş: şamanların hastalık ve şifaya temel bakış açılarını öğreneceğiz. Ve şamanların binlerce yıldır uyguladıkları etkili şamanik şifa seremonilerinden biri olan bir başkası için erk hayvanı getirme seremonisini uygulayarak öğreneceğiz.
Şamanik rüya çemberi: Şamanik rüya çalışmasına giriş yapacağız. Şamanın rüyalara bakışını ve rüyalarımızı anlamak için şamanik tekniklerle çalışmayı keşfedeceğiz. Çemberde, rüyalarımızı paylaşacak ve müdahaleci olmayan biçimde birbirimize nasıl yardım edebileceğimizi öğreneceğiz.
Bir rüyayı geçit olarak kullanarak rüyanın mesajına açıklık getirmek, rüya karakterleriyle konuşmak ve rüyayı çözüm ya da maceraya doğru düşlemeyi sürdürmek için şamanik yolculuk yapmak.
İzin alarak, yardım veya bilgi getirmek için bir başkasının rüyasına yolculuk yapmayı öğreneceğiz.
Partnerlerle ya da grup olarak rüyalara yolculuklar.

Seremoni çalışması: Şartların uygun olması halinde bir ateş seremonisi de yapılacaktır.

Gelirken yanınızda göz bandı olarak kullanabileceğiniz birşey (bandana, uyuma gözlüğü, eşarp gibi), varsa çıngırak (maracas) veya davulunuz ve mizah duygunuzu getirmeyi unutmayınız.

Okuma önerisi: Karanlıkta Görenler, (Doğan Novus, 2016)

Bu yazıya oy verin

SİZ DE FİKİLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.