Y YUP 200 Qigong Temelli Yoga Uzmanlık Programı

Om Yoga olarak 2019-2020 sezonu Yoga Uzmanlık Programını bu sene Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Qigong temeline dayanan bir Yin Yoga Uzmanlığı üzerine hazırladık.

Yin Yoga’nın temelleri geleneksel Çin Tıbbı’na dayanır. Yin Yoga stilinin en belirgin özelliği kasların pasif bırakılarak bedendeki Qi(çi) yani yaşam enerjisinin derin bağ dokuya ulaşmasını sağlamaktadır. Qigong ise Çin tıbbında, Çi’nin dengeli ve düzenli bir şekilde bedende akması için yapılan çalışmalardır. Zihin, nefes ve enerjinin bütünleşip Çi üzerine yoğunlaşmasıyla gevşeme ve Çi’nin bedende rahatça akışı amaçlanır.

İki disiplin de temellerini geleneksel Çin Tıbbı’ndan alıp derin bağ doku yani tüm vücudu saran fasya sistemini harekete geçirmek ve Çi’yi hissedilebilir kılmak üzerine çalışır.

Biz de buradan hareketle birbirini besleyebilen ve aynı kökene sahip iki disiplini bir uzmanlık programı çerçevesinde bir araya getirdik. Türkiye’nin qigong, yin yoga ve anatomi alanında uzman eğitmenlerinin yönetimindeki uzmanlık programında; Yin Yang felsefesi, Qigong tarihçesi, nefes farkındalığı, mindfulness, qigong-yin karma pratikler, yin yoga sekansları hazırlama, fasya, enerji meridyenleri, hareket sistemi gibi anatomi üzerine çalışmalardan ders hazırlama, hitap ve hem qigong hem yin yoga üzerine yoğun pratikler içeren çalışmalar olacak.

Değerli eğitmenlerimiz; Esat Ataç(Qigong), Soner Özsu(Anatomi), Çağla Güngör(Yin Yoga) 2019 Kasım- 2020(Şubat) boyunca bu disiplinlerarası çalışmada katılımcılara yol gösterirken, Sanem Önder (İç organ odaklı Yin Yoga) ve Beyza Abacı(Qigong) pratikler ile programa katkıda bulunacaklar.    

Katılımcılar program sonunda Yoga Alliance Sertifikası almaya hak kazanacak.

YYUP eğitimi, detaylı program, ücretler ve kayıt için www.omyogamerkezi.com ya da 0212 322 28 19 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.