Derin Gevşeme ve Yogik Uyku – Lale Batur

Lale Batur Dolu ile

Yoga Nidra – Bir Gevşeme Sanatı / Lale Batur

Bu atölyede yoga nidra hakkında temel bilgiler ve yoga nidra uygulama tekniği üzerine yoğunlaşırken derin gevşeme, nefes, bilincin halleri ve semboller gibi bağlantılı konularda da destekleyici bilgilere yer verilecektir.

Atölyenin son 40 dakikasında katılımcılarla Yoga Nidra pratiği /uygulaması yapılacaktır.

Nidra: Sanskrit bir sözcüktür ve uyku anlamına gelir. Yoga Nidra; sırt üstü uzanarak, derin gevşeme pozunda yapılan, tüm beden, zihin ve sinir sistemi tam bir dinlenme halindeyken
bilinçli uykunun deneyimlendiği güvenli bir meditatif uygulamadır. Kökleri Tantra öğretisine dayanan ve Swami Satyananda Saraswati tarafından geliştirilen bu güçlü ve sistematik
tekniğin doğru ve düzenli uygulanmasının beden, zihin ve duygular üzerindeki olumlu etkisi büyüktür. (zihnin sakinleşmesi, bedenin gevşeyip yenilenmesi, stres ve buna bağlı rahatsızlıkların ortadan kalkması, uyku kalitesinin iyileşmesi, konsantrasyon, öğrenme yeteneği ve yaratıcılığın artması gibi)

Lale Batur Dolu

İstanbul doğumlu. Uzun süre Bankacılık sektöründe çalıştı. 2002 yılında yoga yapmaya başladı ancak 2008 yılından itibaren Hariom Yoga Merkezi’nde düzenli katıldığı dersler sayesinde yogaya olan ilgisini derinleştirdi.

Hariom Yoga Merkezi ve Om Yoga Merkezi’nde verdiği yoga seanslarını 2011’den İstanbul’dan İzmir’e taşındığı 2018 martına kadar kesintisiz sürdürdü. Hatha yoga, pranayama, meditasyon ve  hamile yogası üzerinde yoğunlaştığı alanlar oldu. Hala aynı yoga merkezlerinin workshop ve eğitimcinin eğitimi programları ile çalışmalarına devam etmekte.

Aldığı eğitimler ;           200 saatlik “Yoga Eğitmenlik Eğitimi (IYF onaylı- Hariom Yoga),

Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi  (Yoga Vidya Gurukul Nasik, Hindistan)

İleri Seviye Yoga -150 saat (Bora Ercan- Yoga Alliance International)

Self Transformation Program ( Sadhana Mandir –Rishikesh, Hindistan),

Türkiye’de Bora Ercan, Monika Münzinger, Uma Jyothi, Ürün Kurtiç, Angela Farmer, Victor Van Kooten, Richard Freeman’ın ders ve workshopları, 2014 yılında Rishikesh’te katıldığı Surinder Singh ve Asish Kumar Sharma’nın yoga dersleri eğitiminin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Tarih: 23 Mart 2019 Saat: 14:00 – 17:00

Yer: Om Yoga Merkezi Beşiktaş

Om ve Hariom Yoga üyeleri için Ücret: 90TL

Diğer katılımcılar için: 120TL